Kiedy włosy wypadają, czyli jak radzić sobie z łysieniem

  No Comments General

  Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają wyrazić siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dobę. Nie należy się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do niepokoju. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego do niego dochodzi? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się udzielić odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

  Problem, który dotyka różne osoby
  Łysienie to po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje obecnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem będący domeną mężczyzn. Z łysieniem zmagają się również kobiety, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo określonej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

  Jakie mogą być konsekwencje utraty włosów?
  Mówiąc o łysieniu, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to poważny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje drastycznie obniżona. Taka gwałtowna zmiana wyglądu prowadzi często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak istotne jest, aby w porę zauważyć problem i zacząć reagować wtedy, kiedy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

  Dlaczego łysiejemy?
  Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę utraty włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
  -niedobory witaminy D3;
  -zbyt niski poziom ferrytyny;
  -zbyt niski poziom kwasu foliowego.
  Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (zarówno niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych znajdujących się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma w przeważającej liczbie przypadków podłoże genetyczne. Niestety, jest nieuleczalne. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie leczenie może znacznie spowolnić postęp choroby.

  Odpowiednie podejście do leczenia
  Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga innego leczenia. Preparaty, które kupić można bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, nasilając wypadanie włosów. Z tego powodu tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko właściwie postawiona diagnoza i odpowiednio dobrane preparaty pozwalają mieć nadzieję na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykuje się specjalnie skomponowane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych i stymulujących. Rewelacyjnie sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz podnosi skuteczność innych metod. Metodą, która także przynosi bardzo dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale także rozmaitych chorób neurologicznych. Jeżeli nie podjęto w porę leczenia i włosy wypadły, można postawić na przeszczep włosów. To zabieg dzięki któremu znowu będzie można pochwalić się piękną fryzurą.

  Łysienie to duży problem, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy bez względu na wiek i płeć. Tym, co ważne jest w jego leczeniu jest systematyczność i szybko podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że uda się zatrzymać postęp choroby.

  Dodaj komentarz